Yasadaki Yeri

25.04.2013 Tarihli 28628 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan; İş ekipmanlarının Kullanımında Sağlık Ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’nin EK-3 teki tabloda Basınçlı ekipmanlar ve kaldırma araçlarının periyodik kontrol süreleri ile kontrol kriterleri belirtilmiştir.

Farkımız

Bunların yanı sıra; İşyeriniz için yasal olarak yapılması gereken tüm İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetlerini gerçekleştirip size eksiksiz bir İş Sağlığı ve Güvenliği hizmeti vermekteyiz. İşyerleri; farklı çalışma kültürü olan, farklı yaşam şekli olan, farklı riskleri olan, farklı derecelerde yasal yükümlülükleri olan ayrı kuruluşlardır. Bu nedenle her işyerine özel çözümler getirir, her işyerine özel faaliyetler yürütürüz. Bu, aynı zamanda yasal bir zorunluluktur.

İşyerlerinin tehlike sınıflarına ve çalışma ortamlarının risklerine göre her işyerinde yapılması gereken çalışmalar ve hazırlanması gereken belgeler farklılık göstermektedir. Bizler işyerinizin tehlike sınıfına ve risklerinize göre yapılması gereken çalışmaları ve hazırlanması gereken belgeleri hazırlarız.

Hizmet Detayı

İşyerinde kullanılan ekipmanların kanun ve yönetmeliklerde belirlenen süre ve yöntemlere uygun olarak yetkili personellerimiz tarafından ölçüm hizmetleri sunulacaktır. Bu hizmet içerisinde;

Elektrik topraklama ölçümlerinin yapılması(Paratoner, Trafo, Elektrik panoları vb.)
Basınçlı kapların yıllık periyodik bakım ve ölçümlerinin yapılması(Kompresör, Kalorifer kazanları, Tanklar vb)
Kaldırma ekipmanlarının yıllık periyodik bakım ve ölçümlerinin yapılması(Forklift, Lift, Transpalet, Vinç vb.)